لوله فولادی برق مشکی

این نوع لوله فولادی برق، که عمدتا به وسیله رنگ زنگ زدگی مقاوم میشود، را میتوان در فضای داخلی بناها، در بتن، مورد استفاده قرار داد.

کاربرد این قبیل لوله فولادی برق در ارتباط مستقیم با زمین، و یا در جاهایی که در برابر نفوذ عوامل رنگ زدگی وخوردگی شدید است مجاز نخواهد بود.

این لوله های در سایزهای PG42 , PG36 , PG29 , PG21 , PG16 , PG13.5 , PG11 با برندهای خاور، منصوریان، ساوه، آرین و ضخامت های قابل خم و درجه یک موجود می باشد.

لوله فولادی برق مشکی یا سیاه

لوله فولادی برق مشکی (Black electric pipe) یکی از انواع لوله های برق می باشد.

این نوع لوله با استفاده از ورق سیاه تولید گردیده و این لوله دارای سایزهای pg11 الی pg48 اینچ میباشد.

از مزایای لوله برق فولادی مشکی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه ( لوله های برق فولادی گرم و سرد )

اتصالات آسان و در دسترس ( بوشن فولادی مشکی و ….. )

طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

لوله فولادی برق گالوانیزه

در کارخانه های آبکاری پیشرفته پس از تکمیل مراحل آبکاری هر شاخه لوله فولادی برق گالوانیزه به طور جداگانه با استفاده از سیستم دمش بخار یا دمش هوا سطح مواد روی لوله به صورت یک دست در می آید تا از نظر ظاهری قابل قبول و زیبایی داشته باشد.

در پایان کار قسمت هایی که برآمدگی داشته باشد با استفاده از برس  سابیده می شود و در بخش پایانی کنترل کیفیت نقاطی که کوچک که فاقد مواد است با استفاده از اسپری زینک پوشش داده می شود.

لوله فولادی المنيومی مشکی رنگ، معمولاً توسط روش پوشش دهی الکترواستاتیک یا رنگ الکترواستاتیک به رنگ مشکی پوشانده می‌شود. این روش، یک روش پوشش دهی الکترواستاتیک است که با استفاده از شارژ الکتریکی و جذب مواد رنگی، لایه‌ای از رنگ مشکی روی سطح لوله ایجاد می‌کند.

لوله‌های فولادی مشکی رنگ معمولاً برای کاربردهایی مانند سیستم‌های تهویه، ساختمان‌ها، صنعت، و همچنین در برخی کاربردهای دکوراتیو استفاده می‌شوند. رنگ مشکی به لوله فولادی ظاهری زیبا و شیک می‌بخشد و همچنین می‌تواند در تطابق با سایر عناصر دکوراتیو محیط تاثیر بسزایی داشته باشد.

مقاومت لوله‌های فولادی مشکی رنگ نیز برابر با مقاومت لوله‌های فولادی معمولی است و توانایی انتقال فشار و بار را داراست. همچنین، لوله‌های فولادی مشکی رنگ نیز قابلیت جوشکاری و اتصال به سیستم‌های مختلف را دارا هستند.

به عنوان یک نکته مهم، لوله‌های فولادی مشکی رنگ باید در صورت استفاده در بیرون و در معرض عوامل آب و هوایی، به‌طور منظم مورد بازرسی و نگهداری قرار گیرند تا از زنگ زدگی و خرابی جلوگیری شود.

مزایای لوله برق فولادی مشکی

  • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (لوله های فولادی گرم و سرد )
  • اتصالات آسان و در دسترس (  فولادی مشکی و ….. )
  • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله هاى برق  ، از پوشش رنگ اپوکسی مشکی بر روی ورق فولادی استفاده می شود . لوله های برق فولادی مشکی به روش متداول استفاده از ورق فولادی و لوله طبق استاندارد تولید می گردد . و انتهاى لوله هاى فولادی دنده شده و با درپوش پلاستیکى رنگى که به منظور حفاظت از سطوح دنده ها و شناسایى آن نصب می شوند پوشش می شوند.

مشخصات محصول تولیدى ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.