تابلو برق اضطراری

تابلو برق اضطراری برای مواقع اظطراری قطع برق ساخته شده است و در مدت زمان کوتاه حدود 8 ثانيه پس از قطع برق دستگاه را مجدد راه‌اندازی کرده و در مدار قرار می دهد.این نوع تابلو ها پس از قطع برق بلافاصله و بدونه وقفه عمل کرده و شروع به کار میکنند. 

خرید تابلو امرجنسی

 

ساخت و پخش انواع تابلو امرجنسی (Emergency electrical panel) در خیابان لاله زار تهران در کارگاه ایران پارس الکتریک با مناسبترین قیمت و کیفیت بازار.

ساخت تابلو برق ژنراتور ATS

 

ساخت انواع تابلو برق ژنراتور ATS تابلوهای سفارشی و خاص مورد نیاز شما در گارگاه ما با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تضمین شده بازار،تامین درجه حفاظت تابلو (IP) بر اساس نیاز شما از 23 IP تا 54 IP، رنگ الکترواستاتیک پودری کوره ای و دیگر کارهایی که برای بالا رفتم کیفیت کار انجام می شود .

تابلو اتوماتیک ژنراتور (change over)

ایران پارس الکتریک تولید و عرضه کننده انواع تابلو برق های چنج اور change over و تابلو برق ریتال در خیابان لاله زار تهران می باشد ،برای خرید ویا اطلاع از لیست قیمت محصولات با ما تماس بگیرید، تابلو کنترل دیزل ژنراتور وظیفه مدیریت و کنترل کارکرد دیزل ژنراتور را به عهده دارد ،تابلو اتوماتیک روی ژنراتور هایی که به صورت اضطراری استفاده می گردد نصب میگردد.

تابلو برق اضطراری دیزل ژنراتور

 

تابلو برق اضطراری دیزل ژنراتور که با نام های تابلو چنج آور (Cange Over Panel)، تابلو برق AMF و تابلو برق ATS نیز شناخته میشود.همانطور که از نامش مشخص است، کاربرد آن در حالت درماندگی و احتیاج به کمک فوری است. همه دیزل ژنراتورها برای اینکه به‌صورت کامل حفاظت شوند، به تابلو برق نیاز دارند. حال وظیفه تابلو برق در دیزل ژنراتور چیست؟

این است که دیزل ژنراتور را کنترل کرده و در صورت بروز مشکل و نقص فنی، به وسیله برد کنترلی آن را به مصرف کننده اطلاع دهد. وظیفه دیگر تابلو برق این است که به صورت اتوماتیک مصرف کننده را به برق شهر و یا دیزل ژنراتور وصل کند که این وظیفه تابلو برق اضطراری (چنج آور) یا همان تابلو ATS  است.

انواع تابلو دیزل ژنراتور

 

  • تابلو کنترل دستی دیزل ژنراتور

تابلو دستی، ساده‌ترین نوع تابلو برق است. دارای پنج عقربه چهارگوش آنالوگ نشانگر آمپر جریان خروجی سه فاز، ولتاژ و فرکانس خروجی موتوربرق یا دیزل ژنراتور و دو نشانگر گردکوچک، میزان فشار روغن دیزل و درجه حرارت آب دیزل، نشانگر آنالوگ ساعت کارکرد، سوئیچ و دکمه روشن و خاموش است.

  • تابلو برق اتوماتیک یا Change Over

این نوع تابلو، از پرکاربردترین نوع است. معمولا برای دیزل ژنراتورهای استندبای یا استفاده اضطراری به کار می روند. زمان استفاده آنها مواقعی است که دو یا چند منبع تامین جریان برق در اختیار دارید، اما در هر زمان فقط مجاز به استفاده از یک منبع هستید یعنی استفاده از یک منبع مستلزم قطع دیگری است. در تابلوهای چنج آور باید حداقل از دو عدد کنتاکتور و یا کلید مجزا استفاده کرد.

  • تابلو کنترل پارالل و سنکرون

از این تابلوها برای همسو کردن و جمع کردن جریان خروجی دو یا چند منبع استفاده می کنند. این منابع می توانند دو یا چند دیزل ژنراتور به همراه برق شبکه باشند. به عبارت دیگر کاربری این تابلوها، یک روش منطقی برای جبران کمبود برق است به این مفهوم که چنانچه شما به مدار مصرف خود تجهیزات جدیدی اضافه کرده اید و منابع جریان قبلی شما پاسخگوی نیاز فعلی شما نیستند، به جای تعویض منبع جریان قدیمی با یک منبع بزرگتر جدید، شما می توانید یک منبع کوچکتر و به اندازه نیاز جدید به منبع قبل اضافه کرده و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

تابلو برق امرجنسی

تابلو امرجنسی نوعی تابلو فرمان است که به کمک آن شما میتوانید تمام اجزاء موتور برق و دیزل ژنراتور را بررسی کرده و از سلامت دستگاه آگاه شوید و سپس از دستگاه استفاده کنید. کاربردهای تابلو امرجنسی شامل روشن‌ کردن ژنراتور در زمان مورد نیاز و جایگزین‌ کردن جریان برق ژنراتور به‌جای برق شهری و برنامه‌ریزی کردن برای خاموش و روشن ‌کردن ژنراتور در آغاز و آخر هر هفته است. برای چنین اموری لازم است که روی تابلو امرجنسی، بردهای کنترل دیجیتالی نصب شود تا این تجهیزات در زمان طراحی مدار تابلو برق A.S.T استفاده شوند.

طراحی تابلو برق ژنراتور اضطراری

 

همانطور که بیان کردیم، تابلو کنترل ژنراتور وظیفه کنترل و هماهنگی بین یک یا چند دیزل ژنراتور با هم و یا برق شهر را در حالت‌های مختلف کارکردی برعهده دارد. حال برای طراحی و ساخت این تابلوها از تجهیزات الکتریکی زیر استفاده میشود.

  1. برد کنترل: که وظیفه مدیریت کامل پارامتر‌های موتوربرق یا دیزل ژنراتور از قبیل فشار آب، فشار روغن، مقدار ولتاز خروجی، کیفیت خروجی، فرکانس و ولتاژباطری، ساعت کارکرد و امکان ذخیره‌سازی اطلاعات را در بازه مشخص بر عهده دارد.
  2. کلید اتوماتیک (کلید اصلی): از آن برای حفاظت از ژنراتور در برابر خطای اضافه ولتاژ و جریان استفاده می‌کنند.
  3. کنتاکتور تابلو کنترل: حساس­ترین بخش تابلوهای اتوماتیک، کنتاکتورها هستند چون همیشه در حالت فعال و اکتیو به سرمیبرند. در تابلو اتوماتیک از دو کنتاکتور برای باز و بسته کردن تیغه‌ها استفاده می‌شود. یکی از کنتاکتور‌ها برای برق شهر و دیگری برای برق ژنراتور است.
  4. رله تابلو کنترل: از رله‌ها جهت فعال کردن استارت و روشن شدن دیزل ژنراتور و برای قطع و وصل کردن سوخت دیزل ژنراتور‌ها استفاده می‌کنند.